Urodził się i rozpoczął edukację muzyczną w Żaganiu. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej, a także absolwentem Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Igora Ozima oraz Royal Academy of Music w Londynie w klasie prof. Igora Petrushevskiego.

Jarosław Nadrzycki jest zwycięzcą wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in. w Erewaniu – im. Arama Chaczaturiana, w Bukareszcie – im. G. Enescu, w Berlinie – im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. J. Heifetza, w Varallo – „Valsesia Musica” , oraz Haverhill Sinfonia Soloist Competition w Wielkiej Brytanii. Był również  laureatem konkursu im. T. Vargi w Martigny (Szwajcaria), konkursu im. B. Brittena w Londynie i konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Od wielu lat prowadzi bogate życie koncertowe, występując we wszystkich krajach Europy, w obu Amerykach i w Azji. W wieku 12 lat zadebiutował wykonując Fantazję „Carmen” P. Sarasatego z Orkiestrą Konserwatorium Moskiewskiego w Wielkiej Sali Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie.  Przełomowym wydarzeniem w karierze artysty było wykonanie II Koncertu skrzypcowego „Metamorphosen” Krzysztofa Pendereckiego wraz z Simon Bolivar Orchestra of Venezuala pod batutą kompozytora w 2010 roku. W 2013 r., w ramach 17. Wielkanocnego Festiwalu im L. van Beethovena, Jarosław Nadrzycki wykonał trzykrotnie II Koncert skrzypcowy  K. Pendereckiego wraz z MDR Sinfonieorchester pod batutą Kristjana Järvi’ego. W latach 2013-2018 był prymariuszem cenionego Meccore String Quartet. W 2018 roku z okazji 85 urodzin swojego mentora Krzysztofa Pendereckiego powstało Penderecki Piano Trio, którego Jarosław Nadrzycki ma zaszczyt być współzałożycielem.

Jarosław Nadrzycki koncertował z czołowymi orkiestrami, takimi jak: London Philharmonic Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra,  MDR Sinfonieorchester, Simon Bolivar Orchestra of Venezuela, Symphonisches Orchester Zürich, „Transylvania” State Philharmonic, George Enescu Philharmonic, State of Mexico Symphony Orchestra, State Youth Orchestra of Armenia, Orkiestra Kameralną PR „Amadeus” oraz Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach. Miał zaszczyt współpracować z takimi dyrygentami oraz osobistościami świata muzycznego, jak Horia Andreescu, Enrique Batiz, Massimiliano Caldi, Agnieszka Duczmal, Paul Goodwin, Giancarlo Guerrero, Kristjan Järvi, Krzysztof Penderecki, Sergey Smbatyan i Maxim Vengerov. Brał także udział w prestiżowych festiwalach, m.in. w Wielkanocnym Festiwalu im. L. van Beethovena w Warszawie, Festiwalu im. Arama Chaczaturiana w Armenii, Northern Lights Music Festival w USA oraz w festiwalach muzyki kameralnej w Niemczech i w Austrii, między innymi:  Bregenzer Festspiele, Allegro Vivo, Kissinger Sommer, Heidelberg Frühling.  Wielokrotnie wystąpił w tak znamienitych salach, jak Wigmore Hall, Cadogan Hall, czy St. John’s Smith Square w Londynie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Ateneum w Bukareszcie, Filharmonia im A. Chaczaturiana w Erewaniu, Bozar w Brukseli, Wielka Sala Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, Pollack Hall w Montrealu oraz Filharmonia Narodowa w Warszawie.

Artysta ma w swoim dorobku wiele nagrań radiowych i telewizyjnych, między innymi dla Bayerischer Rundfunk, BBC Radio 3, ZDF, TV ORF Austria, TV Montenegro. Jego wykonania koncertów skrzypcowych Chaczaturiana, Szostakowicza, Sibeliusa oraz Pendereckiego były zarejestrowane i transmitowane przez Mezzo TV, TVR Romania, TV Armenia TVP Kultura oraz Polskie Radio Program II. W 2011 roku dzięki staraniom Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, nakładem firmy fonograficznej DUX ukazała się płyta nagrana przez artystę wspólnie z pianistą Tadashi Imai z utworami Enescu, Prokofiewa, Tartiniego i Wieniawskiego, zyskując bardzo pochlebne recenzje m.in. brytyjskiego magazynu The Strad. Wraz z Meccore String Quartet wydał dwa albumy, które otrzymały szereg nagró  fonograficznych m.in. Supersonic Award magazynu Pizzicato oraz nominację do nagrody Fryderyk.

We wrześniu 2018 roku ukaże się płyta z twórczością Johanesa Brahmsa na skrzypce i fortepian nagrana wraz z Joanną Zathey pod nakładem wytwórni fonograficznej Orphée Classics.

W 2016 roku Jarosław Nadrzycki rozpoczął pracę na stanowisku asystenta w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.